Ukrayna Parlamentosu İnsan Hakları Yetkilisi: Ağır hasta olan Bekirov tıbbi muayeneye gönderilecek

Güncel
Feride Useinova
11 Nisan 2019, 14:03
Feride Useinova
11 Nisan 2019, 14:03

Ukrayna Parlamentosu İnsan Hakları Yetkilisi (Ombudsman) Lyudmila Denisova, Rus Ombudsman Tatyana Moskalkova’nın verdiği bilgiler doğrultusunda; Akmescit hapishanesinde bulunan ve ağır hasta olan Kırım Tatar aktivist Edem Bekirov’a tıbbi muayene yapılacağını söyledi.

Konuyla ilgili Facebook hesabından açıklama yapan Denisova, “Edem Bekirov’un durumunun ne kadar kötü olduğunu sorduğum mektuba cevap veren ve bu ay Edem Bekirov’un “sakatlık derecesini” tespit etmek için Kırım’ın Tıbbi ve Sosyal Uzmanlık Bürosuna gönderileceğini söyleyen Rus Ombudsman Tatyana Moskalkova tarafından da doğrulanıyor” ifadelerini kullandı.

İŞGALCİLER, EDEM BEKİROV’UN TÜM HASTALIKLARINA RAĞMEN TUTUKLU KALMASINDA ISRAR EDİYOR

Dün Rus işgali altındaki Kırım’da Akmescit’in Kremlin kontrolündeki sözde Kievskiy Bölge Mahkemesinde, Kırım Tatar siyasi tutsak Edem Bekirov’un tutukluluk süresinin uzatılması ile ilgili duruşma gerçekleşti. Sözde yargıç, Kırım Tatar siyasi tutsak Bekirov ve avukatının ev hapsi talebini reddetti ve Bekirov’un tutukluluk süresini 12 Haziran 2019 tarihine kadar uzatma kararı aldı.