Ukrayna Parlamento seçimleri: Ceppar'ın aday olduğu parti barajı geçemedi

Haberler
Anife Bilal
22 Temmuz 2019, 10:09
Anife Bilal
22 Temmuz 2019, 10:09

Ukrayna Enformasyon Politikaları Bakan Yardımcısı Emine Ceppar’ın milletvekili adayı olarak Parlamento seçimlerine katıldığı “Groysman’ın Ukrayna Stratejisi” Partisi parlamentoya girebilmesi için gerekli oyu alamadı.

Facebook üzerinden açıklama yapan Emine Ceppar, “Takımımız değişim yolunu devam ettirecek siyasi güçlerin zaferini tebrik ediyor. Kaliteli ve ulusal çıkarlara faydalı olacak değişimleri. Toplumun beklentilerinin karşılanacağını umuyoruz. Çünkü bu tarihi anda ülkedeki riskler çok yüksek. Ukrayna’nın bağımsızlığı tehlikede. Rusya ve onun bizimle ilgili bakış açısı ve planları hala geçerli. Her şey güzel olacak.” ifadelerini kullandı.

Наша команда вітає із перемогою ті політичні сили, які будуть продовжувати шлях змін. Змін якісних та на користь…

Опубліковано Emine Dzheppar Неділя, 21 липня 2019 р.

Ukrayna Merkez Seçim Komisyonu, 22 Temmuz 2019’da saat 9.00’da önceki gün düzenlenen Ukrayna Parlamento seçimlerinde kullanılan oyların 41,70’ini hesapladığını bildirmişti. Açıklanan verilere göre “Groysman’ın Ukrayna Stratejisi” Partisi için seçmenlerin sadece yüzde 2,19’u oy kullandı. Parlamentoya girebilmeleri için partilerin yüzde 5 barajını aşmaları gerekiyor.