Ukrayna ordusuna esir düşen Rus askeri: Bize Zelenskıy'ın teslim olduğu söylendi

Güncel
Manas
01 Mart 2022, 22:51
Manas
01 Mart 2022, 22:51

İşgalci Rus güçlerinin Ukrayna’ya saldırısının 6. gününde, Ukrayna’nın şehirlerine Rus işgal güçleri tarafından ardı ardına saldırılar oluyor. Her geçen gün işgalci Rus askerlerinden esir alınanlar artıyor. Ukrayna Milli Güvenliğince sorguya tabi tutulan Rus asker, yaptığı açıklamasıyla şoke etti. Esir düşen asker, “Bize Zelenskıy’ın teslim olduğunu açıkladığı söylendi. Bu yüzden Kıyiv’e doğru saldırmak için seferber olduk” dedi.

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerince sorguya tutulan işgalci Rus askeri, Kıyiv’i kuşatmak için görevlendiren askerlerin arasında yer aldığını ve Kıyiv’i bombalamak için görevlendirildiğini açıkladı. Ayrıca işgalci asker, Poltava bölgesindeki Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin güçlerine teslim olmadan önce, Kıyiv’e ulaşmak ve “Rus ordusunun gücünü” gösterme emri aldığını sözlerine ekledi.

 “ZELENSKIY YENİLDİ SİZ KIYİV’E ULAŞIN” EMRİ

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerince sorguya tutulan işgalci asker sorgu sırasında, “Zelenskıy zaten bir teslimiyet kararnamesi imzaladı. Siz, şimdi sadece Kıyiv’e ulaşıp, savunacaksınız ve geri döneceksiniz emri aldık” dedi.

UKRAYNA SİLAHLI KUVVETLER TARAFINDAN MESAJ

Ukrayna ordusundan yapılan açıklamada, “Büyük zannettiğiniz “güç” yenildi, askerleriniz yenildi ve işgalciler esir alındı. Bizim topraklarımıza savaş açmaya gelecek olan herkese Ukrayna ordusunun göstermiş olduğu kahramanlığı tarihi bir örnek olarak tarihe yazıldı. Şimdi elimizdeki esir düşen tankçı, “Rusya Federasyonun Cumhurbaşkanının politikasını desteklemiyor. Ancak çok geç oldu.” denildi.