Ukrayna ordusu, Rus işgali altındaki Kırım yakınlarında tatbikat yaptı

Güncel
Ömer Kaya
15 Aralık 2021, 19:33
Ömer Kaya
15 Aralık 2021, 19:33

Ukrayna ordusu, Rus işgali altındaki Kırım ile Ukrayna idari sınırında görev yapan tanksavar topçu ve mühendislik birimlerinin katılımıyla tatbikat düzenliyor. Askeri birlikler, koordinasyon eğitimini gerçekleştiriyor.

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Müşterek Kuvvetler Komutanlığı Basın Servisi, işgal altındaki Kırım Yarımadası ile Ukrayna anakarası arasındaki idari sınırda tatbikat yapıldığını bildirdi. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Müşterek Kuvvetler Komutanı Korgeneral Sergey Nayev, tatbikat kapsamında, düşman zırhlı araçlarını geri püskürtme eğitiminin gerçekleştirildiğini kaydetti. Korgeneral Nayev, “Birkaç dakika içinde belirli pozisyonlar aldılar, silah mesnetleri yerleştirdiler ve mayın tarlaları kurmaya başladılar” dedi.

UKRAYNA ORDUSUNDAN KIRIM SINIRINDA TATBİKAT

Ukrayna ordusunun, savaşın devam ettiği sekiz yılı boyunca bu becerilerde uzmanlaştığını bildiren Nayev, bu nedenle görevlerin hızlı bir şekilde yerine getirildiğini dile getirdi. Komutan Nayev, “Muharebe koşullarında da etkili hareket edecekleri ve tehlikeli bölgeleri gerçek bir düşmandan koruyacakları açık” ifadelerini kullandı.