Ukrayna’nın Ternopil şehri Bölge Konseyinden, TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği’ne ziyaret

Diaspora
Mehmet Berk Yaltırık
25 Aralık 2021, 13:07
Mehmet Berk Yaltırık
25 Aralık 2021, 13:07

Ukrayna’nın Ternopil şehri Bölge Konseyinden yetkili isimler, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğuna ve TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Ukrayna’nın Ternopil şehri Bölge Konseyi heyeti, 24 Aralık 2021 tarihinde Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğunu ve TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ternopil Uluslararası İşbirligi Dairesi Başkanı Ruslan Kulık (Ruslan Kulyk),Ternopil Bölge Konsey Başkan yardımcısı İgor Sopel (Ihor Sopel), Ternopil Bölge Konseyi Daimi Komitesi Bütçe Sorumlusu Başkanı Oleg Şıgol (Oleh Shigol) ve Ukrayna İstanbul Ticari Ateşesi Maksim Vdovıçenko (Maxim Vdovićenko) TURKSİD’in genel merkezini ziyaret ettiler.

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği tarafından ziyaret, “TURKSİD İş Adamlarıyla karşılıklı işbirlikteliği, yatırımlar Teknopark ve Organize sanayi Bölgeleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Şubat ayının ikinci yarısında kalabalık bir işadamı grubuyla Ternopil’de, Ternopil sehri yöneticileri ve iş adamlarıyla üç günlük bir toplantı ve foruma katılacağız. İki Ülke arasında inşallah bir işbirliğine vesile oluruz.” ifadeleriyle duyuruldu.

UKRAYNA HEYETİ, BAŞKONSOLOS NEDİLSKIY’I DA ZİYARET ETTİ

Ternopil şehrinden gelen heyet, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy’ı (Roman Nedilskyi) da ziyaret etti. Başkonsolos söz konusu ziyarete ve Ticaret Ataşesi Vdovıçenko’nun TURKSİD genel merkezinde katıldığı görüşmeye dair fotoğrafları sosyal medya hesabından, “Başkan Yardımcısı Sayın İgor Sopel başkanlığındaki Ternopil Bölge Konseyi heyetiyle tanışmaktan büyük zevk duydum. Önümüzdeki yıl birlikte hayata geçireceğimiz kültürel ve insani alanlarda birçok ortak projemiz var. TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği ile de konomik alanda karşılıklı fayda sağlayan projelerin tartışıldığı verimli bir toplantı gerçekleştirdik.” ifadeleriyle paylaştı.