Ukrayna'nın ikinci cumhurbaşkanı Leonid Kuçma: Vatanımızı zaferi elde edene kadar savunacağız

Güncel
Manas
11 Mart 2022, 00:22
Manas
11 Mart 2022, 00:22

Ukrayna’nın ikinci cumhurbaşkanı Leonid Kuçma, Ukraynalılara hitap ederek, işgalci Rus ordusunun Ukrayna’ya savaş açmasını kınadı. Eski Cumhurbaşkanı Kuçma, “Ben de Kıyiv’de kalıyorum. Kendi vatanımızdan başka vatanımız yok. Vatanımızı zaferi elde edene kadar birlikte savunacağız.” dedi. Ayrıca Kuçma, Ukrayna ordusunun işgalci güçlere karşı karada ve masada mücadele verdiğinin altını çizdi.

Ukrayna’nın eski Cumhurbaşkanı Leonid Kuçma, Ukrayna vatandaşlarına hitap ederek işgalci Rusya’yı lanetledi. İşgalci Rus ordusunun Ukrayna’ya karşı savaşına karşı birlik ve beraberlik mesajı veren Kuçma, 10 Mart 2022 tarihinde Ukraynalılara çağrı yaptı ve sonuna kadar mücadeleye devam etme mesajı verdi. Ayrıca Kuçma, Ukrayna’nın asla Rusya toprağı olmayacağını ve Ukrayna ordusunun işgalci güçlere karşı gece gündüz mücadele verdiğinin altını çizdi.

ASELSAN telsizleri Ukrayna Ordusu tarafından kullanılmaya başlandı |  DefenceTurk

KUÇMA: PARTİLER KENDİ ÇIKARLARINI DÜŞÜNMEDEN BİRLİKTE HAREKET ETMELİ

Kuçma, “Ukrayna’da evimde kalıyorum. Çünkü hepimiz anavatanımızdayız, başka bir vatanımız yok ve olamaz. Vatanımızı zafere kadar birlikte savunacağız. Partiler kendi çıkarlarını düşünmeden Ukrayna toprak bütünlüğü için birlikte hareket etmeli” ifadesini kullandı. Ayrıca Kuçma, “Rusya’ya sesleniyorum; tek bir kelimeyle. “Lanet olsun!” diyen yurttaşlarımın sözlerine katılıyorum.” dedi.