Ukrayna'nın grekoromen güreş takımı, 2020 Yaz Olimpiyatları'na uğurlandı

Güncel
E. K.
16 Temmuz 2021, 12:25
E. K.
16 Temmuz 2021, 12:25

Ukrayna’nın grekoromen güreş takımı, Japonya’nın başkenti Tokyo’nun ev sahipliğinde 23 Temmuz 2021-8 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacak 2020 Yaz Olimpiyatları’na Kıyiv’de düzenlenen basın toplantısı ve akşam yemeği ile uğurlandı.

23 Temmuz-8 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacak 2020 Yaz Olimpiyatları’na katılacak olan Ukrayna’nın grekoromen güreş takımı, Tokyo’ya uğurlandı.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’deki Eski Kırım restoranında 14 Temmuz 2021 tarihinde düzenlenen ve moderatörlüğünü Kırım Özerk Cumhuriyeti Güreş Federasyonu Başkan Yardımcısı İmran Useinov’un yaptığı basın toplantısına ünlü Kırım Tatar antrenör İsmet Saliyev, güreşçiler Lenur Temirov ve Parviz Nasibov katıldılar. Sporcular, gazetecilerin sorularını yanıtladılar ve yarışmaya ilişkin planlarını paylaştılar.

UKRAYNA GÜREŞ TAKIMI TOKYO OLİMPİYATLARI’NA UĞURLANDI

Basın toplantısının ardından Efkav Ukrayna isimli vakıf, sporcular onuruna akşam yemeği organize etti.

Kırım Tatar halkının milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Başkan Yardımcıları İlmi Ümerov ve Ahtem Çiygöz, KTMM üyeleri Gayana Yüksel, Riza Şevkiyev, Eskender Bariyev de sporcuları desteklemek için etkinliğe katıldılar.