Türk şirketinin yaptığı Ukrayna’nın en büyük modern köprüsü açıldı

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
23 Ocak 2022, 10:35
Mehmet Berk Yaltırık
23 Ocak 2022, 10:35

Ukrayna’nın Zaporijya şehrinde Dinyeper Nehri üzerinden geçen, Türk şirketi Onur İnşaat’ın yaptığı ülkenin en büyük köprüsü 22 Ocak 2022 tarihinde Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy tarafından hizmete açıldı. Açılışa Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Güldere de katıldı.

Ukrayna’nın Zaporijya şehrinde Dinyeper Nehri üzerinden geçen, Türk şirketi Onur İnşaat’ın yaptığı ülkenin en büyük modern köprüsü 22 Ocak 2022 tarihinde Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy tarafından hizmete açıldı. 2004’ten beri bitirilemeyen köprü inşaatının ihalesini Türk firması Onur İnşaat’ın en düşük fiyatı vererek ihaleyi kazandığı 20 Şubat 2020’de Ukrayna Devlet Kara Yolları Kurumunca (Ukravtodor) duyurulmuştu.

Açılışa katılan Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, açılış ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında, “Türk şirketi Onur İnşaat’ın yapımını üstlendiği Ukrayna’nın en büyük modern köprüsü bugün Devlet Başkanı Volodmir Zelenskiy tarafından hizmete açıldı. Hepimizi gururlandıran bu projede emeği geçen herkesin eline sağlık.Biz de açılış vesilesiyle geldiğimiz Zaporijya’da Onur İnşaat’ın şantiyesini gezdik, ardından bölgede faaliyet gösteren işadamlarımızla biraraya geldik. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerinde bulundu.