Ukrayna'nın doğusunda hayatını kaybeden kahraman kadın asker defnedildi

20 Ekim 2019, 13:55

Ukrayna’nın Mirgorod şehrinde 18 Ekim 2019’da Doğu Ukrayna’da ayrılıkçı teröristlerin keskin nişancı kurşunuyla hayatını kaybeden kadın asker Yaroslava Nikonenko memleketinde toprağa verildi.

Doğup büyüdüğü Mirgorod Belediyesi onun için bir taziye yayınladı. Yazılı olarak yapılan taziyede, “Bugün, 18 Ekim’de Mirgorod sakinleri Yaroslava Nikonenko ile vedalaştı. 36 yaşındaki asker 15 Ekim 2019 tarihinde
Ukrayna’nın Doğusunda Marianka’da düşmanın kurşunuyla hayatını kaybetti. Cenaze töreni şehrin merkez meydanında yapıldı. Yaroslava babasının mezarının yanına, Kahramanlar Yoluna askeri onuruyla defnedildi” ifadeleri kullanıldı.

RUS İŞGALİNE KARŞI BABASI GİBİ MÜCADELE ETTİ

Yaroslava Nikonenko, 25 Ağustos 1983 tarihinde Mirgorod’da doğmuştu. Sert karakterini, cesaretini ve Ukrayna’ya olan aşkını asker olan babasından miras olarak aldı.

Ukrayna’nın doğusunda işgalci Rusya’nın sebep olduğu savaşın başlamasıyla birlikte genç kız babası ve kız kardeşi ile birlikte gönüllü olarak cephede vazife aldı. 18 Ağustos 2015 yılında Lugansk’ta “Aydar” birliğinin askerlerinden olan babası Sergiy Nikonenko Ukrayna uğruna toprağa düştü. Bir kız evlada sahip olan Yaroslava babasının yolunu izleme kararı verdi. 2018 yılında Özel Cumhurbaşkanlığı Alayında sözleşmeli asker olarak göreve başladı. Tayini Ukrayna Genel Kurmay Başkanlığın 101. Tugayına çıktı ve savaş bölgesine atandı.
Marianka şehrinde 18 Ekim 2019’da Rus ayrılıkçı teröristlerin kör kurşunu ile hayatını kaybedene kadar bu dünyada 36 yıl yaşadı ve ”Yaroslava” memleketinde babasının yanında toprağa verildi. Rus saldırganlığının 13 bin kurbanından biri olan Yaroslava geride bir anne, bir kız kardeş ve 13 yaşında kız bıraktı.

ayrılıkçı teröristler
Donbas
Ukrayna
Yaroslava Nikonenko
Bunlara da bakın: