Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Bodnar'dan, Türkçe Ramazan Bayramı mesajı

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
02 Mayıs 2022, 09:56
Mehmet Berk Yaltırık
02 Mayıs 2022, 09:56

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Bodnar, Türkçe ve Ukraince olarak Ramazan Bayramı mesajı paylaştı. Büyükelçi Bodnar’ın bayram tebriği mesajında, Elzara Seydametova’nın Kırım Bahçesaray’daki Tahtalı Cami çizimi de yer aldı.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, bugün sosyal medya hesabından Türkçe ve Ukraince olarak Ramazan Bayramı tebriği paylaştı. Büyükelçi Bodnar, Ukrayna’da yaşayan Kırım Tatarlarından bahsettiği mesajını, Elzara Seydametova’nın Kırım Bahçesaray’daki Tahtalı Cami illüstrasyonu ile birlikte paylaştı.

Büyükelçi mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Ukrayna’da çoğu Kırım Tatarı olmak üzere bir milyondan fazla Müslüman yaşamaktadır. Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş nedeniyle binlerce aile bu bayramda bir araya gelemeyecek, bayramlaşamayacak, küçükler büyükleri ellerinden öpemeyecek, büyükler küçüklere şeker veremeyecek… Ama biliyoruz ki bu günler mutlaka bitecek.Bu Ramazan Bayramının tüm insanlığa huzur, mutluluk ve barış getirmesini dilerim. Bu ve gelecek bayramlarda, sevdiklerimizi bağrımıza basabilelim. Yüzlerimizden tebessüm kalbimizden umut eksik olmasın.”