Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği konsolosluk faaliyetlerine devam ediyor

27 Mayıs 2020, 17:50

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği 27 Mayıs’tan itibaren konsolosluk işlemlerine devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle Büyükelçilik personeli 16 Mart 2020 tarihi itibariyle uzaktan çalışma sistemine geçmişti,  bu nedenle konsolosluk işlemleri için vatandaşların kabul edilmesine de iki buçuk aylığına ara verilmişti.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, “Maalesef, koronavirüs nedeniyle iki buçuk ay boyunca vatandaşlarımızı kabul edemedik. Buna rağmen vatandaşlarımıza uzaktan konsolosluk yardımını sağlamaya çalıştık. Şimdi de aldığımız bazı önlemleri anlayışla karşılamanızı rica ediyoruz. Konsolosluk işlemleri önceden randevu alınarak yapılacak, belli nedenlerden dolayı bir süre sıradan vazgeçmek zorundayız; konsolosluk tesislerine bir seferde tek bir kişi veya bir aile üyeleri girebiliyor.” dedi.

KONSOLOSLUKLARDA DA İŞLEMLER BAŞLADI

Sıbiga ayrıca, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğunun da bugünden itibaren vatandaşları konsolosluk işlemleri için kabul etmeye başladığını, Ukrayna’nın Antalya Konsolosluğunun da geçen hafta işlemelere başladığını duyurdu. 

Büyükelçi, “Vatandaşlarımızın haklarını koruma, konsolosluk yardımı ve hizmetlerini sağlama Büyükelçiliğin temel önceliklerinden biridir.” diye kaydetti.

Andriy Sıbiga
Ukrayna
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği