Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği kırmızı beyaza büründü

Güncel
_QHA Ankara
28 Ekim 2019, 22:14
_QHA Ankara
28 Ekim 2019, 22:14

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını 96’ncı yılını Twitter üzerinden paylaştığı mesajla kutladı.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga (Andrii Sybiha), Ankara’daki büyükelçilik binasının kırmızı beyaza bürünmüş fotoğrafını, duygu dolu bir mesajla paylaştı. Büyükelçi Sıbiga mesajında, “Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Bu akşam Ankara’daki büyükelçilik Türk bayrağının renkleri ile aydınlandı! Birlikte kutluyoruz!” ifadelerine yer verdi.

Sıbiga: Yeni hedefler bizi bekler

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga (Andrii Sybiha ) göreve geldiği 2016 yılından itibaren yaptığı son üç yıllık çalışma ve projeleri Twitter üzerinden yayınladığı bir mesajla duyurdu. Sıbiga, Türkiye ve Ukrayna arasındaki ilişkilerin üst düzeye çıkması için Büyükelçilik olarak ellerinden gelenin daha fazlasını yaptıklarını kaydetti. İşte Sıbiga’nın o mesajı “Tam 3 sene önce güven mektubumu takdim ettim ve Büyükelçi görevine başladım. Türk dostlarım, Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, Ukrayna Antalya Konsolosluğu sayesinde çok başarılı işlet yaptık yapmaya da devam edeceği.Elçiliğin her çalışanına ve özellikle aileme çok teşekkür ederim. Yeni hedefler bizi bekler.” ifadelerini kullandı.