Ukrayna milletvekilleri Strazburg’da Rusya’ya karşı yaptırımları sıkılaştırmaya çalışacak

24 Ekim 2019, 22:52

Strazburg’da geçecek Avrupa Konseyi Parlamento Başkanları Konferansı’nda Ukrayna Heyeti, Rusya ile mücadele etmek için uluslararası koalisyonu ve Rusya’ya karşı yaptırımların güçlendirilmesi üzerinde çalışacak. 

Ukrayna Parlamentosu’nun Başkan yardımcısı Olena Kondratük aktardığına göre, heyet birçok görüşme ve tartışma geçirecek. Kondratük, “Rusya ile mücadele etmek için uluslararası koalisyonu ve ona karşı yaptırımlar güçlendirilmesi üzerinde çalışacağız, aynı zamanda da tüm Kreml tutsaklarının Ukrayna’ya dönmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi. 

Ek olarak başkan yardımcısı, Avrupa Konseyi ve PACE, bu kuruluşun oluşturulması ve faaliyetlerinin temelini oluşturan kendi değerlerine geri dönerek yetkilerini yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

24-25 Ekim tarihinde Strazburg’da gerçekleştirilecek Avrupa Konseyi Parlamento Başkanları Konferansı Ukrayna Parlamentosunun Başkanı Dmıtro Razumkov da katılacak. Toplamda, Avrupa parlamento zirvesinde Avrupa Konseyi’nin 47 üye ülkelerinden gelen Parlamento Başkanları katılacak. 

Avrupa Konseyi
PACE
Parlamento Başkanları Konferansı
Strazburg