Ukrayna Milletvekili Umerov: Türk milletinin Zafer Bayramı kutlu olsun!

30 Ağustos 2020, 16:38

Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, sosyal medya hesabı üzerinden 2 dilde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümüne ilişkin bir kutlama mesajı paylaştı.

Kırım Tatar Milli Kurultayı delegesi, Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, Facebook hesabı üzerinden Türkçe ve Ukraince dillerinde yayımladığı mesajında, “Bugün Türkiye’de kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı, vatan toprağının sadık evladı olan kahraman Türk milleti tarafından Anadolu’nun işgalden kurtarılmasının bir somut simgesidir. Kuşkusuz, biz de Ukrayna devleti olarak çok yakında aynı zafer sevincini mutlaka yaşayacağız.” dedi.

Rüstem Umerov’un kutlama mesajında yer alan ifadeler şöyle:

“Millet ve vatan uğruna hak ve adalet mücadelesi mutlaka zaferle sonuçlanmakta. Bugün Türkiye’de kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı, vatan toprağının sadık evladı olan kahraman Türk milleti tarafından Anadolu’nun işgalden kurtarılmasının bir somut simgesidir. Vefakar şehitlerin ve gazilerin fedakarlığı asla unutulmaz ve hatıraları her daim canlı kalacaktır. Kuşkusuz, biz de Ukrayna devleti olarak çok yakında aynı zafer sevincini mutlaka yaşayacağız. Dost Türk Milletin Zafer Bayramı kutlu olsun!”

30 Ağustos Zafer Bayramı
Rüstem Ümerov
Bunlara da bakın: