Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, TBMM'de Tuğrul Türkeş ile bir araya geldi

Haberler
Ömer Cihad Kaya
25 Kasım 2020, 21:14
Ömer Cihad Kaya
25 Kasım 2020, 21:14

Ukrayna-Türkiye Parlamentolar Arası İlişkiler Grubu Eşbaşkanı, Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, Türkiye-Ukrayna Dostluk Grubu Başkanı, TBMM Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş ile bir araya geldi. İki milletvekilinin TBMM’deki toplantısında, parlamentolararası iş birliği konuları ve uluslararası Kırım Platformu müzakere edildi.

Ukrayna Parlamentosunun Kırım Tatar Milletvekili Rüstem Umerov ve TBMM Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş bugün Ankara’da iki ülke parlamentoları arasındaki görüşmede buluştu. Rüstem Umerov, görüşmeye ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisinde Ukrayna-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Yıldırım Tuğrul Türkeş ile verimli bir toplantı gerçekleştirdim. Ülkelerimiz arasındaki parlamentolararası işbirliğini derinleştirmenin yollarını, salgın karşısında bile etkinleştirmek için çeşitli önlemlerle değerlendirdik. Türkiye-Ukrayna Dostluk Grubu temsilcileriyle, Ukrayna-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubunun çevrimiçi toplantısını gerçekleştirmek üzere anlaştık.” ifadelerini kullandı.

RÜSTEM UMEROV TBMM’DE KIRIM PLATFORMU HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTI

Türkiye’nin Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne sürekli bir şekilde destek vermesi ve Kırım Tatarlarının hak ve özgürlüklerinin korunması noktasında verdiği destekten ötürü Tuğrul Türkeş’e teşekkürlerini bildiren Umerov, “Kırım Platformu ve işgal ve yeniden entegrasyon konularında devlet politikasının oluşturulması ve tartışılması amaçlanan parlamento boyutu hakkında Türk meslektaşımı bilgilendirdim” dedi.