Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov'dan Ramazan Bayramı mesajı

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
02 Mayıs 2022, 12:29
Mehmet Berk Yaltırık
02 Mayıs 2022, 12:29

Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, Kırım Tatarca, Ukraince ve Arapça olarak paylaştığı Ramazan Bayramı mesajında, sabır ve sebat göstermenin önemini vurguladı.

Ukrayna Milletvekili, Kırım Tatar Milli Kurultayı Delegesi Rüstem Umerov, bugün sosyal medya üzerinden Ramazan Bayramı mesajı paylaştı.

Milletvekili Umerov; Kırım Tatarca, Ukraince ve Arapça olmak üzere üç dilde paylaştığı mesajda, İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik ederek sıkıntılara karşı sabır ve sebat göstermenin önemini vurguladı.

Umerov mesajında, “Ramazan Bayramı ilâhi nimetlere şükür etmek ve bu nimetleri paylaşıp, ihtiyaç sahiplerini mutlu etmektir. Hem Ramazan Bayramı aile bayramıdır. Aile, yakın akrabalar ve can dostlar ile samimi ev ortamında sevgi ve mutluluğu yaşamaktır. Bu yılın bayramı, şeref ve izzetini koruyan insanlardan büyük sabır ve sebat isteyen gayet zor ve ağır günlere rastladı. Ancak kesin (olarak) inancım şu ki, bu meşakkatli imtihanda Rabbimizin desteği ve yardımı ile büyük başarıyı ve galibiyeti elde edeceğiz. Allah tuttuğunuz oruçlarınızı ve hayır dualarınızı kabul etsin. Bayramınız hayırlı ve mübarek olsun!” diye kaydetti.