Ukrayna Küresel Ekonomik Etki Forumu için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor

Ekonomi
qha muhabir
17 Temmuz 2022, 16:27
qha muhabir
17 Temmuz 2022, 16:27

Türk Ukrayna İş Adamları Derneği (TUİD) Başkanı Burak Pehlivan ve Kanada Ukrayna Ticaret Odası Başkanı Emma Turos, 21-22 Temmuz 2022 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Ukrayna Küresel Ekonomik Etki Forumu’nun hazırlıklarını değerlendirdi. Forum, Rusya’nın saldırılarıyla tahrip edilen Ukrayna’nın yeniden inşasına yönelik gerçekleşecek.

Türk Ukrayna İş Adamları Derneği (TUİD) tarafından düzenlenecek olan forumla, Rusya’nın işgal girişimi ve saldırıları nedeniyle tahrip edilen Ukrayna’nın yeniden inşası için iş dünyası İstanbul’da bir araya gelecek. TUİD Başkanı Burak Pehlivan, 21-22 Temmuz 2022 tarihlerinde İstanbul’da, Ukrayna Küresel Ekonomik Etki Forumu düzenleneceğini ve iş dünyasından isimlerin forum kapsamında Ukrayna’nın yeniden inşası için bir araya geleceği duyurarak, foruma geniş bir katılım beklendiğini ifade etti.

Bu kapsamda 17 Temmuz 2022 tarihinde forumla ilgili görüşmek için TUİD Başkanı Burak Pehlivan ve Kanada Ukrayna Ticaret Odası Başkanı Emma Turos bir araya geldi. TUİD tarafından yapılan açıklamada görüşmeyle ilgili, “(İkili) Ukrayna hakkında yurt dışında düzenlenecek tarihteki en büyük İktisat Forumu olacak ve İstanbul’da gerçekleşecek olan The Global Economic Impact Forum on Ukraine’nin hazırlıklarını değerlendirdi” denildi.

İŞ DÜNYASI, UKRAYNA’NIN YENİDEN İNŞASI İÇİN İSTANBUL’DAKİ UKRAYNA KÜRESEL EKONOMİK ETKİ FORUMU’NDA BULUŞACAK

Geçen ayda yaptığı konuşmasında, Ukrayna’nın yeniden yapılanması ve yeniden imarıyla ilgili iş forumuna, Ukrayna’dan beş bakanın geleceğini belirten Pehlivan, 20’den fazla ülkeden bakan ve başbakan düzeyinde katılımlar olacağını ve yüzlerce, binlerce iş insanın katılacağını dile getirdi.

Ukrayna Küresel Ekonomik Etki Forumu’nun Ukrayna öncülüğünde uluslararası ticaret odaları tarafından organize edildiğine dikkat çeken Pehlivan, Türkiye’nin tercih edilmesinin, hem Türkiye’nin Ukrayna’ya her dönemde vermiş olduğu desteği hem Türk iş dünyasının gücünü göstermesi açısından önemli olduğunu söyledi. Pehlivan ayrıca “Bu organizasyonun yeniden yapılacak Ukrayna’da, Türkiye’nin oynayacağı önemli rolün göstergesi olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.