Ukrayna İstihbaratı: Kırım'da Rus askerlerinin sayısı 2,5 kat arttı!

03 Mart 2020, 17:55

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Baş Müdürlüğü temsilcisi Vadim Skibitskiy’e göre, Rusya tarafından işgal edilen Kırım’da Rus askerlerinin sayısı altı yıl içinde 2,5 kat arttı. Şu an işgal edilen yarımadada yaklaşık 32 bin Rus askeri bulunuyor.  

Ukrayna basınına açıklamada bulunan Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Baş Müdürlüğü temsilcisi Vadim Skibitskiy, “Sadece askerlerin değil silahların da sayısı arttı. Bunlar askeri gemiler, askeri jetler, Su-24 bombaatarlar vb. Yani çoğu bombaatar ve avcı uçakları. Ek olarak, daha önce Kırım’da Rus S-400 hava savunma sistemi olmadığını kaydetmek istiyorum. Bunların hepsi “Ball” ve “Bastion” gemi karşıtı füze sistemleri ile birlikte kullanılıyor.” ifadelerini kullandı. 

SURİYE’DEKİ BİRLİKLER İÇİN KIRIM ANA ÜS OLARAK KULLANILIYOR

Skibitskiy, Rusya’nın bu noktada durmayacağını ve yarımadada askeri potansiyelini artırmaya devam edeceğini öngördüğünü belirtti. Ayrıca Skibitskiy, bugün Rusya’nın Kırım’ı sadece Karadeniz bölgesinde değil, Suriye’deki birliklerin kullanımı için de ana üs olarak kullandığını kaydetti.

istihbarat
Kırım
Rusya
Ukrayna
Bunlara da bakın: