Ukrayna İşgal Edilen Bölgelerden ve İç Mültecilerden Sorumlu Bakan Yardımcısı gözaltına alındı

15 Ağustos 2019, 10:38

Ukrayna İşgal Edilen Bölgelerden ve İç Mültecilerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Yuriy Grımçak rüşvet şüphesiyle gözaltına alındı.

Ukrayna Güvenlik Servisinden yapılan açıklamada Grımçak ve yardımcısı olduğu öne sürülen bir şahsın 1,1 milyon dolar rüşvet talep etme davası çerçevesinde gözaltına alındığı ifade edildi.

Açıklamada, “Gözaltına alınanlar devlet görevlerini yerine getirmeye yetkili kişilerin gerekli karar vermeleri yönünde ikna etmeleri için bir iş adamından 1,1 milyon dolar rüşvet talep ediyordu. Paranın bir kısmı olan 480 bin doları aldıkları zaman şüpheliler yakalandı.” denildi.

Öte yandan Ukrayna İşgal Edilen Bölgelerden ve İç Mültecilerden Sorumlu Bakan Yardımcısı Grımçak’ın eşi Yuliya Grımçak eşinin 14 Ağustos 2019’da akşam saat 21.40 civarında bir mağazaya gittiği sırada gözaltına alındığını bildirdi. Yuliya Grımçak eşine karşı açılan davanın “siyasi güdümlü” olduğunu iddia etti.

“GÖZALTINA ALINMA SEBEBİ BAKANLIKTAKİ GÖREVİYLE BAĞLANTILI DEĞİL”

Ukrayna İşgal Edilen Bölgelerden ve İç Mültecilerden Sorumlu Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bakanlığın bilgilerine göre Yuriy Grımçak’ın gözaltına alınması onun Bakan Yardımcısı faaliyetleriyle bağlantılı değil. Ayrıca basında çıkan “Bakan Yardımcısı yardımcısının” gözaltına alınması ile ilgili çıkan haberler doğru değil çünkü Bakanlık kadrosunda böyle bir görev yok. Gözaltına alınan ikinci kişi Ukrayna İşgal Edilen Bölgelerden ve İç Mültecilerden Sorumlu Bakanlığı çalışanı değil.” denildi.

Ukrayna
Yuriy Grımçak
Bunlara da bakın: