Ukrayna İçişleri Bakanı: Ülke genelinde katı karantina tedbirleri uygulanmalı

Güncel
Anife Bilal
26 Kasım 2020, 19:15
Anife Bilal
26 Kasım 2020, 19:15

Ukrayna’da son günlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının hızla artmasıyla ülke genelinde katı önlemlerin alınması yeniden gündeme geldi. Bir televizyon kanalında konuşan Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, ülke genelinde katı bir karantinanın uygulaması gerektiğini ifade etti.

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, Ukrayna 24 televizyon kanalında bugün yaptığı konuşmada, koronavirüs salgınının yayılmasını yavaşlatmak için ülke genelinde üç veya dört haftalık katı karantina tedbirlerin uygulanmasını gerektiğini savundu. Avakov, Ukrayna Bakanlar Kurulu bu konuyu incelediğini belirtti.

UKRAYNA’DA YENİDEN KORONAVİRÜS KARANTİNASI MI?

Bakan Avakov, “Benim şahsi görüşüm; katı karantina en kısa zaman içinde uygulanmalı. Üç veya dört haftalık bir süre için.” dedi. Karantinanın Ukrayna genelinde uygulanması gerektiğini belirten Bakan, “Hazır olduğumuz zaman; bunun da en yakın zamanda olacağını umuyorum… Derhal katı karantina uygulanmalı ve salgını durdurmalıyız. Ukraynalıların sağlığını korumamız ve her gün 200’den fazla vefat vakaların olduğu durumdan uzaklaşmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Hatırlanacağı üzere, Ukrayna’da 25 Kasım 2020 tarihinde 15 bin 331 yeni vakanın tespit edilmesiyle ülkede günlük vaka sayısında yeni bir rekora ulaşıldığını bildirilmişti.