Ukrayna İçişleri Bakanı Avakov, İçişleri Bakanı Soylu'yla bir araya geldi

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
21 Eylül 2019, 12:43
Mehmet Berk Yaltırık
21 Eylül 2019, 12:43

Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov, Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga, iki bakanın Teknofest ziyareti vesilesiyle İstanbul’da bir araya gelerek görüştüklerini sosyal medya hesabından duyurdu.

BAKAN AVAKOV: HAVACILIK ALANINDA İŞ BİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRMEK ÜZERE ANLAŞTIK

İçişleri Bakanı Avakov, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Bakan Soylu’yla olan görüşmesinin detaylarını aktardı.

Bakan Avakov paylaşımında, “Türk İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile havacılık alanında iş birliğini güçlendirmek üzere anlaştık. Türk tarafı İstanbul’da TEKNOFEST’te sunulan AN-178 ile ilgileniyor. Bunlardan Ukrayna Devlet Acil Servisi ve NGU (National Guard of Ukraine-Ukrayna Ulusal Muhafızları) birliklerine de 13 tane alacağız. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Eylül’de (2019) Stare’de düzenlenecek İçişleri Bakanlığı tatbikatına davet ettim.” ifadelerinde bulundu.

Daha önce Ukrayna’nın önde gelen havacılık şirketi olan Antonov’un, 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havaalanı’nda gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST-2019 Havacılık ve Teknoloji Fuarı’na katıldığı aktarılmıştı. TEKONOFEST kapsamında bölgesel jetler başta olmak üzere bir dizi proje hakkında sunum gerçekleştirecek olan Antonov’un AN-178 Nakliye Uçağını da statik alanda katılımcıların ziyaretine açtığı bildirilmişti.