Ukrayna Havayolları, rotasını İzmir'e çevirdi

Güncel
Ömer Cihad Kaya
16 Haziran 2019, 10:55
Ömer Cihad Kaya
16 Haziran 2019, 10:55

Ukrayna’nın en büyük havayolu şirketi Ukrain İnternational (Ukrayna Havayolları), başkent Kıyiv ile İstanbul ve Ankara seferlerinin ardından Türkiye’nin üçüncü büyük şehri İzmir’e de direkt uçuşlara başladı.

Ukrayna Havayollarının, İzmir ve Kyiv arasında karşılıklı direkt seferleri dün itibariyle başlamış oldu. Başkent Kıyiv’den kalkan uçak, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na saat 13.21’de 85 yolcusu ile geldi. İlk seferi gerçekleştiren uçağa, su takı yapıldı. DHMİ , TAV, Havaş, Gözen Air Services yetkilileri yolcuları ve kabin ekibini çiçeklerle karşıladı. Adnan Menderes Havalimanı dış hatlarda yapılan törene; Ukrayna İstanbul Konsolosluğu, Ankara Büyükelçilik yetkilileri ve İzmir Ukrayna Derneği katılım gösterdi.

BAĞLANTILI UÇUŞ İMKANI

Ukrayna Havayolları, Türkiye’deki uçuş ağını genişletirken bu şehirlere ek olarak ayrıca Minsk, Kişinev, Almatı gibi noktalara da seferlerini sürdürüyor. Ukrayna Havayolları, Avrupa ülkelerinden Viyana, Prag, Paris, Frankfurt, Roma, Milano, Riga, Vilnius, Brüksel, Madrid, Londra, Varşova ve Krakow’a da düzenli tarifeli seferler gerçekleştiriyor ve bağlantılı uçuşlar yapıyor.

Öte yandan, Ukrayna Havayolları’nın
Kıyiv’den saat 11:05’te kalkacak uçağı saat 13:25’te İzmir’e ulaşacak. Geri dönüş sefer için İzmir’den 14:10 kalkacak uçak saat 16:40 Kyiv ’e varacak.

Kıyiv-İzmir-Kıyiv seferleri, haftanın 7 günü uçuşlarına devam edecek.