Ukrayna güvenlik güçleri, turist kılığındaki Rus casusun saldırısını önledi

Güncel
Manas
06 Mart 2022, 04:25
Manas
06 Mart 2022, 04:25

Kıyiv’de devriye görevlileri resmi binaları ve apartman binalarının resmini çeken turist kılığında dolaşan bir Rus casusu yakaladı. Casusun yazışmalarında bir bazuka aldığını ve saldırıya hazırlandığını söylediği tespit edildi.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de 5 Mart 2022’de saat 11.00 civarlarında devriye memurları, Maksim Krivonos Caddesi ile Valeriy Lobanovskiy Caddesi’nin kesiştiği noktada binaları fotoğraflayan şüpheli bir şahsı fark etti. Şüphelinin turist gibi dolaşarak resmi kurumların binalarının resmini çektiği dikkat çekti. Devriye memurları yabancının şüpheli davranışlarını fark ederek yakalamayı başardı.

TURİST DEĞİL İŞGALCİ RUSYA’YA HİZMET EDEN CASUS ÇIKTI

Devriye memurları tarafından turist kılığıyla dolaşan Rus yakalandı ve cep telefonunda resmi kurumların, bazı evlerin fotoğrafları, işaretli bahçeler ve yine bazı şemaların bulunduğu tespit edildi. Telefondaki yazışmalarında bir bazuka aldığını ve saldırıya hazırlandığını söylediği de tespit edildi. Şüpheli şahsın üzerinden çıkan bıçak ve bir miktar paranın fotoğrafları paylaşıldı.