Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Harkiv'de 4 köy işgalden kurtarıldı

Güncel
Manas
10 Mayıs 2022, 21:37
Manas
10 Mayıs 2022, 21:37

Ukrayna’nın Harkiv bölgesine bağlı 4 köyde Ukrayna ordusu, işgalci Rus ordusunun saldırılarını durdurdu. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin taarruzu sonucunda 4 köyün, Rus işgalinden kurtarıldı.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, 10 Mayıs 2022 tarihinde yaptığı açıklamada Ukrayna’nın Harkiv bölgesine bağlı Çerkaski Tışkı, Ruski Tışkı, Rubijne ve Bayrak köylerinin kurtarıldığını duyurdu. Ayrıca Rus işgalci birliklerinin, saldırı planının Slobojanski ve Donetsk yönlerinde yoğunlaştığı belirtildi.

SAVAŞIN 1 AYI | Ukrayna, Rus ordusuna karşı direnmeyi hangi askeri  taktiklerle başardı? - Son Dakika Haberler

UKRAYNA GENELKURMAY BAŞKANLIĞI: İŞGALCİLER, SİVİL VE ASKERİ ALTYAPIYA FÜZE SALDIRMA OLASILIĞI YÜKSEK

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayımlanan açıklamada, “Rus ordusunun, sivil ve askeri altyapıya füzeyle saldırı olasılığı yüksek. Her an füze düşebilir.” denildi. Ayrıca, Rus işgalci birliklerinin en büyük saldırı planının, Ukrayna’nın doğu kısmına; Slobojanski ve Donetsk yönlerinde görüldüğü belirtildi.

Öte yandan, Ukrayna ordusu, işgalcilerin İzyum yönünde ise mühimmat ve lojistik teçhizat stoklarını doldurduğu ve hava keşiflerini güçlendirdiği saldırıya devam etmek için elverişli koşullar yaratmaya devam ettiği konusunda uyardı.