Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Harkiv bölgesinde 24 yerleşim birimi kurtarıldı

Güncel
Manas
23 Mayıs 2022, 21:17
Manas
23 Mayıs 2022, 21:17

Ukrayna ordusu, Harkiv bölgesindeki işgalci Rus ordusunun saldırılarını püskürtmeye devam ediyor. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin başarılı savunması sonucunda 24 yerleşim biriminin, Rus işgalinden kurtarıldığı bildirildi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy, 23 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, Ukrayna topraklarındaki işgalci Rus ordusunun vahşice saldırılarına karşı Ukrayna ordusunun topraklarını başarıyla savunmaya devam ettiğine dikkat çekerek, “Halkımızı ve devletimizi korumak görevimizdir. Bu vazifeyi, onurumuzla ve şerefimizle yerine getiriyoruz.” dedi.

UKRAYNA ORDUSU, HARKİV BÖLGESİNDE 24 YERLEŞİM BİRİMİNİ RUS İŞGALİNDEN KURTARDI

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy, “Ordumuz, her gün işgalcilerin saldırısını yok etmek mücadele ediyor. Bu bağlamda, kasabalarımızı ve köylerimizi işgalcilerden kurtarmak ve altyapımızı yeniden inşa etmek için aşama aşama ilerliyoruz. Bugün, Harkiv bölgesinde 24 yerleşim birimi işgalden kurtarıldı. Ayrıca Ukrayna Silahlı Kuvvetleri askerleri, Rus ordusunun Ukrayna sivil halkına karşı işlediği suçlara son verdi ve yeni saldırılarını engelledi.” ifadelerini kullandı.

UKRAYNA’DA ANAOKULUNUN BODRUM KATINDA 2 AYDIR KALAN SİVİLLER KURTARILDI

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy, Kutuzivka köyünün Mayıs ayının başında işgalden kurtarıldığına dikkat çekerek, “Yaklaşık 170 kişi, iki aydan fazla bir süredir anaokulunun bodrumunda yaşıyordu. Bunların arasında yaşları 3 ile 12 arasında değişen 40 çocuk vardı. Ukrayna ordusu, bu köyü işgalden kurtardı. Bodrum katında bulunan vatandaşlarımıza ilk yardımı sağladı, ihtiyaç duydukları ne varsa her şeyi sağladı. Örneğin, su, yiyecek, giysi ve diğer ihtiyaç duydukları konularda yardım sağlandı. Halkımızı ve devletimizi korumak görevimizdir. Bu vazifeyi, onurumuzla ve şerefimizle yerine getiriyoruz.” açıklamasını yaptı.