Ukrayna Genelkurmay Başkanı Zalujnıy, Baykar Savunma Genel Müdürü Bayraktar ile görüştü

Güvenlik
Anife Bilal
19 Kasım 2021, 14:40
Anife Bilal
19 Kasım 2021, 14:40

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy, Türk savunma şirketi Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar ile görüştü. Görüşmede, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinde insansız hava araçları konusunda kalıcı bir çalışma grubu kurulması konusu ele alındı.

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zalujnıy, Kıyiv’de, dün Türk savunma şirketi Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar ile bir araya geldi. Görüşmede Ukrayna Genelkurmay Başkanı Zalujnıy, Bayraktar’a Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine verilen destek ve daha fazla işbirliğine açık olduğu için teşekkür ederek, “Bayraktar TB2 insansız hava araçları, Müşterek Güçler operasyonu sırasında da dahil olmak üzere etkinliğini kanıtladı. Bu nedenle, Rus saldırganlığını caydırmak ve Ukrayna’nın çıkarlarını korumak için onların savaş kullanım taktiklerini ve yöntemlerini artırmaya devam ediyoruz.” dedi.

Bununla birlikte Zalujnıy, Bayraktar’ın Ukrayna üretimim motorlarının kullanıldığı Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Araçlarının üretimini devam ettirmeyi planladığı ve Ukrayna’da insansız hava aracı bakım ve eğitim merkezi inşaatı üzerinde çalıştığını hatırlattı.