Ukrayna Dışişlerinden Rusya yaptırımlarını genişleten Kanada ve Avustralya'ya teşekkür

Haberler
E. K.
30 Mart 2021, 12:55
E. K.
30 Mart 2021, 12:55

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Rusya’ya yönelik yaptırımları genişleten Kanada ve Avustralya’ya teşekkür etti. Kuleba, Kanada ve Avustralya’nın Kırım’ın işgalinden dolayı Rus vatandaşları ve şirketlerine yönelik yaptırım listesinin genişletilmesinden dolayı memnuniyetini ifade etti.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Rusya’ya yönelik yaptırımları genişleterek listeye; işgal edilen Kırım Yarımadası’nı Rusya’ya bağlamak amacıyla yasa dışı şekilde inşa edilen Kerç Köprüsü inşaatında yer alan kişiler ve şirketleri ekleyen Kanada ve Avustralya’ya teşekkür etti.

UKRAYNA, RUSYA YAPTIRIMLARININ GENİŞLETİLMESİNİ MEMNUNİYETLE KARŞILADI

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Bakan Kuleba, “Kırım’ın işgali ve yarımadadaki kitlesel insan hakları ihlalleri için Rusya’nın ödeyeceği bedeli artıran Kanada ve Avustralya’ya minnettarım. Rusya üzerindeki yaptırım baskısını artırma kampanyası, Ukrayna’nın toprak bütünlüğü tamamen tesis edilene kadar devam edecek.” ifadelerini kullandı.

KANADA VE AVUSTRALYA’DAN RUSYA’YA KERÇ KÖPRÜSÜ YAPTIRIMLARI

Kanada ve Avustralya, Kırım’ın işgali nedeniyle yaptırım listelerine dahil edilen Rus vatandaşlarının ve şirketlerin listesini genişletti. İki ülkenin yaptırım listesine, işgal edilen Kırım Yarımadası’nı Rusya’ya bağlamak amacıyla yasa dışı şekilde inşa edilen Kerç köprüsü inşaatında yer alan kişiler ve şirketler eklendi.

Kanada Dışişleri Bakanlığı, işgal edilen Kırım Yarımadası’nı Rusya’ya bağlamak amacıyla yasa dışı şekilde inşa edilen Kerç Köprüsü inşaatında yer alan 2 Rus vatandaşının ve dört şirketin yaptırım listesine dahil edildiğini duyurdu. Avustralya Dışişleri Bakanlığı ise işgal edilen Kırım Yarımadası’nı Rusya’ya bağlamak amacıyla yasa dışı şekilde inşa edilen Kerç köprüsü inşaatında yer alan bir Rus vatandaşı ve 4 şirketi yaptırım listesine dahil edildiğini bildirdi.