Ukrayna Dışişleri Bakanlığından "Kırım Ukrayna’dır" kampanyasına destek

27 Temmuz 2020, 21:43

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, 30 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenecek olan “Kırım Ukrayna’dır” kampanyasına destek verme çağrısında bulundu. 

Söz konusu kampanya, sosyal medya platformu Twitter üzerinden İngiliz Alex King tarafından başlatıldı. Glasnost Gone isimli sayfanın yöneticisi olan King, “30 Temmuz #CrimeaIsUkraine (Kırım Ukrayna’dır) kampanyası günüdür. Bu kampanya, Rusya’nın ihak ihlallerini ve Ukrayna’nın bir parçası olan Kırım yarımadasının 6 yıldır işgal altında olmasını hatırlatmak için bir fırsat.” ifadelerini kullandı.

“KIRIM UKRAYNA’DIR”

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Katerına Zelenko da, kampanyayı desteklediğini ve herkesi katılmaya davet ettiğini belirterek, “Kırım’ın 6 yıldır işgal altında olmasını hatırlatmak ve bu konuda fikirlerimizi ifade etmek için 30 Temmuz’da #CrimeaIsUkraine etiketi kullanacağız. Herkesi, bu harika girişimi desteklemeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Daha önce Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rus işgali altındaki topraklarda faaliyet gösteren gazetecileri koruma ve destek kampanyası başlattığını bildirmişti.

Kırım Ukrayna'dır
Ukrayna Dışişleri Bakanlığı
Bunlara da bakın: