Ukrayna Dili ve Edebiyatı Günü Ankara'da kutlanacak

05 Kasım 2019, 13:25

Ukrayna Dili ve Edebiyatı Günü dolayısıyla, 9 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da Milli Kütüphanede kutlama etkinliği düzenlenecek.

Ukrayna Ankara Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, “9 Kasım, Ukrayna Dili ve Edebiyatı Günü Milli Kütüphanede kutlanacak! Ünlü Ukraynalı şair, tercüman ve yazar Andriy Lübka hem Ukraynalı hem de Türk okuyucularını yaratıcı çalışmalarıyla tanıştırmak için Ankara’yı ziyaret edecek. Yazar eski hikayelerinden ve öyküsü Türkiye’den başlayıp yine Türkiye’de biten yeni ‘Barbarları Ararken: Balkanların Başladığı ve Bitmediği Yerlere Yolculuk’ isimli kitabından parçalar okuyacak. Türkçe çevirinin de olacağı bu etkinlik, çağdaş Ukrayna edebiyatıyla tanışmak için büyük bir fırsat olacak.” diye bildirildi.

Ayrıca etkinlik çerçevesinde, Türkiye’de yaşayan Ukraynalı yazar Olga Ulger’in “Çağdaş Hürem’in Öyküsü” isimli kitabı tanıtılacak. Etkinliğin sonunda Roksolana Korosu şarkılar icra edecek ve “Kvitı Ukrayını” (Ukrayna’nın Çiçekleri) Halk Oyunları Grubu Ukrayna halk oyunlarını sergileyecek. Etkinlik, 9 Kasım 2019 Cuma günü, Milli Kütüphane Yunus Emre Toplantı Salonunda saat 12.00’da başlayacak.

Ankara
Milli Kütüphane
Ukrayna Dili ve Edebiyatı Günü
Bunlara da bakın: