Ukrayna'dan tahliye edilen bir grup daha yetim çocuk Antalya'ya getirildi

Güncel
Anife Bilal
01 Nisan 2022, 22:33
Anife Bilal
01 Nisan 2022, 22:33

Rusya’nın Ukrayna’ya attığı bomba ve füzelerden kaçan bir grup yetim Ukraynalı çocuk daha Antalya’ya getirildi. Çocukların Ukrayna’dan Türkiye’ye yolculuğu yaklaşık 3 gün sürüdü.

Rusya, 24 Şubat’ta Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal saldırısı başlattı. Rusya saldırıların başından itibaren sivilleri hedef aldı. Rus bomba ve füzelerden kaçmak için milyonlarca Ukrayna vatandaşı yurt dışına çıkmak zorunda kaldı. Bunların arasında yetim çocukları da yer alıyor. Yetim çocuklardan oluşan bir grup sığınmacının daha bugün Antalya’ya getirildiği bildirildi.

Ukrayna’nın Antalya Konsolosluğundan yapılan açıklamada, 176 çocuk ve bakım personelden oluşan grubun Romanya üzerinden Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildiğini ve yolculuğun yaklaşık 3 gün sürdüğü bildirildi.

Daha önce, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı 24 Şubat’ta başlattığı işgal girişimi nedeniyle acımasız saldırıların hedefinde olup Polonya’ya tahliye edilen yetimhanede yaşayan Ukraynalı 159 yetim çocuk ve 26 bakım personelinin, 27 Mart 2022 tarihinde Antalya’ya getirildiği bildirilmişti.