Ukrayna'da, Rusya ve Belarus'a ait vagonlar kamulaştırılacak

Güncel
Manas
31 Mart 2022, 19:21
Manas
31 Mart 2022, 19:21

Ukrayna Ekonomik Güvenlik Bürosu (UEGB) Çerkasi bölgesinde, İşgalci Rusya Federasyonu ve Belarus Cumhuriyeti’nin demiryolu ile ekipman taşıyan işletmelerine ait 400 vagon buldu. Ukrayna Ekonomik Güvenlik Bürosu, bulunan vagonların Ukrzaliznitiy ve Çerkasi bölgesinin askeri-sivil yönetimine kamulaştırılmak üzere gönderildiğini duyurdu.

Ukrayna Ekonomik Güvenlik Bürosu (UEGB), 31 Mart 2022 tarihinde işgalci Rusya Federasyonu ve Belarus Cumhuriyeti’nin demiryolu ile ekipman taşıyan işletmelerine ait 400 vagon buldu. Ayrıca bölgedeki şehirlerden birinin gümrük kontrol bölgesinde Belarus işletmesine ait elektrikli ekipmanlı bir vagon daha bulundu. Demiryolu vagonlarının ve elektrikli ekipmanların maliyetinin şu anda değerlendirilme aşamasında olduğu öğrenildi. Bulunvan vagonlar Ukrzaliznitiy ve Çerkasi bölgesinin askeri-sivil yönetimine kamulaştırılmak üzere gönderildi.

UEGB, RUSYA VE BELARUSLA YASADIŞI TİCARET YAPAN ŞİRKETLERİN FAALİYETLERİNİ DURDURACAK

Ukrayna Ekonomik Güvenlik Bürosu işgalci Rusya ve Belarusla yasadışı ticaret yapan şirketlerin faaliyetlerini durdurmak için önlemler alacağını da belirtti. Ayrıca kaçakçılık ve yasa dışı yollardan oluşan ticaret koridorlarının tespit edileceği belirtildi.