Ukrayna’da Rus Radyosu'nun ismi “Radyo Bayraktar” oldu

Diaspora
Manas
07 Haziran 2022, 03:10
Manas
07 Haziran 2022, 03:10

Ukrayna’da “Rus Radyosu” isimli radyo kanalının adı “Radyo Bayraktar” olarak değiştirildi. Ukrayna Televizyon ve Radyo Yayınları Ulusal Konseyi’nin açıklamasında, “Yayın kodu ‘Rus Radyosu’ olan Rus Radyosu Ukrayna’nın ismi değiştirilmiştir. Bundan sonraki yayınlarında bu radyo istasyonunun ismi Radyo Bayraktar olacaktır” diye belirtildi.

Ukrayna Televizyon ve Radyo Yayınları Ulusal Konseyi, “Rus Radyosu”nun isminin “Radyo Bayraktar” olarak değiştirildiğini duyurdu. TAVR Media radyo istasyonları grubu tarafından yapılan açıklamada, “Savaşın başlamasının ardından ilk günlerde TAVR Medya radyo istasyonları United News bilgi maratonunun en etkili girişimine katıldı. Eğlence ve müzik içeriklerinin yayınını durdurduk ve TV kanallarıyla güçlerimizi birleştirdik, yayınlarımıza tek bir durum bilgi içeriği ekledik. Ukrayna halkının duyduğu gerçek için hepimiz sorumluluğumuzda birleştik!” denildi.  

Фото – mariupolrada.gov.ua

RUS RADYOSU, İŞGAL ALTINDAKİ BÖLGELERLE BİR KÖPRÜ HİZMETİ VERİYORDU

Ukrayna Televizyon ve Radyo Yayınları Ulusal Konseyi, söz konusu radyo kanalıyla ilgili, “İşgalci Rusya’nın 2014 yılında, Kırım’ı işgal altında almasından bu yana adı geçen radyo faaliyetteydi. Ancak doğuda, güneyde ve özellikle işgal altındaki bölgelerde ve Kırım’da kendini duyurmaya devam etti. Bugün köprüler yakıldı. İşgal altındaki topraklarla bilgi köprüsü devam etmeyecek. Artık yeni radyo ve yeni bilgiler yayına girdi. Rus Radyosu”nun ismi “Radyo Bayraktar” olarak değiştirildi” açıklamasını yaptı.