Ukrayna’da lig maçları, pozitif çıkan testler nedeniyle iptal edildi

30 Mayıs 2020, 18:55

Ukrayna’daki profesyonel futbol liginde bazı oyuncu ve kulüp çalışanlarının koronavirüs testi pozitif çıkınca maçlar tekrar iptal edildi.

MAÇLAR POZİTİF ÇIKAN KORONAVİRÜS TESTLERİ NEDENİYLE YENİDEN ERTELENDİ

Koronavirüs nedeniyle ertelenen Mart ayı sonrası oynanması planlanan Ukrayna Ligi’nde ilk maç, futbolcu ve kulüp çalışanlarının koronavirüs testlerinin pozitif çıkması sebebiyle tekrar ertelendi.

ERTELENEN LİG MAÇLARININ İLK KARŞILAŞMASI BUGÜN BEKLENİYORDU

Pazar günü seyircisiz oynanması planlanan Karpaty ile Mariupol Kulupleri arasındaki maç oynanmayacak. Yetkililer test sonrası, virüs bulaşan kişi sayısını açıklamadı.

Lig yönetimi tarafından yapılan açıklamada, hastalığa yakalanan kişilerin izole edildiği ve hastalık belirtisi (semptom) göstermedikleri ifade edildi.

Seyircisiz oynanacak lig ve kupa maçlarının bu hafta sonu gerçekleşmesi planlanıyordu. Ülkenin iki büyük takımlarından Dinamo Kiev ile Shakhtar Donetsk maçı da yeni bir karar alınması halinde ertelenecek.

KISITLAMALAR ADIM ADIM KALDIRILIYORDU

Ukrayna hükûmeti son zamanlarda aldığı kararlar ile birlikte salgın sebebiyle getirilen kısıtlamaları adım adım kaldırmaya başladı. Mart ayında getirilen kısıtlamalar, tüm dünyada olduğu gibi, salgının yayılımını önlemek için uygulanmaktaydı.

Ukrayna, bugüne kadar 23 bin 304 vaka ve salgına bağlı yaşanan 696 ölüm sayısı açıkladı.

KORONAVİRÜS
maçlar
pozitif koronavirüs testi
Ukrayna
Ukrayna ligi