Ukrayna'da hafta sonu karantinası uygulanacak

11 Kasım 2020, 17:11

Ukrayna’da ülke genelinde koronavirüs salgınının yayılma hızını yavaşlatmak amacıyla “hafta sonu karantinası” uygulanacak. Ukrayna Bakanlar Kurulu ilgili kararı bugün onayladı.

Ukrayna Bakanlar Kurulu, bugün düzenlediği toplantıda ülke genelinde hafta sonu karantinası kararı aldı. 14 Kasım 2020 tarihinde yürürlüğe girecek hafta sonu sınırlamaları, Cumartesi günü 00:00’dan Pazartesi günü 00:00’a kadar geçerli olacaklar.

UKRAYNA’DA HAFTA SONU KARANTİNASI GELDİ

Karar uyarınca Cumartesi günü 00:00’dan Pazartesi günü 00:00’a kadar eğlence mekanları, restoran, kafe, spor salonları, alışveriş merkezleri, gıda dışı ürünleri satan mağazaları kapalı olacak. Ülkede yalnızca marketler, eczaneler, benzin istasyonları ve ulaşım araçları çalışacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ukrayna Başbakanı Denıs Şmıgal, “Ukrayna ekonomisi tam karantinaya dayanamayacak. Bu yüzden Hükümet ve Sağlık Bakanlığı salgın hastalıkları uzmanları, analist ve iş dünyası temsilcileriyle birlikte ek karantina kısıtlamalarının dengeli bir versiyonunu aramaya başladı.” diye konuştu.


KORONAVİRÜS
Ukrayna
Bunlara da bakın: