Ukrayna'da günlük koronavirüs vakalarında yeni rekor

04 Eylül 2020, 15:32

Ukrayna’da 3 Eylül 2020 tarihinde 2 bin 723 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edilmesiyle, günlük vaka sayısında yeni rekor artış daha yaşandı.

Ukrayna Sağlık Bakanı Maksım Stepanov, bu sabah düzenlenen basın toplantısında, son bir günde yeni 2 bin 723 vakanın tespit edildiğini ve 51 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi. Bakan son bir gün içinde 131 çocukta ve 119 sağlık görevlisinde Kovid-19’un tespit edildiğini ifade etti.

“KARANTİNA TEDBİRLERİ CİDDİYE ALINMIYOR”

Geçen ay Ukrayna’da günlük vaka sayısında 12 kez rekor kırıldığını belirten Bakan, “Çoğu insan istatistiklere artık alışarak onu sadece rakamlar olarak algılamaya başlıyor ve karantina tedbirlerini ciddiye almıyor. Ama Kovid-19 artık hayatımızın bir parçası, bu bizim yeni gerçekliğimiz. Bizim ortak amacımız; vatandaşların bu virüse mümkün olan en kısa sürede uyum sağlamasına yardımcı olmaktır.” diye konuştu.

“DOKTOR SAYISI YETMEYEBİLİR”

Halkı karantina tedbirlerine uymaya davet eden Stepanov, “Yeterli sayıda doktorun olmadığı bir durumla karşılaşabiliriz. Tüm doktorları görevlerinden alarak sadece Kovid-19 ile mücadelede kullanamayız. Koronavirüs salgını kanseri veya kardiyovasküler hastalıkları ortadan kaldırmadı.” diye kaydetti.

SALGININ BAŞINDAN BU YANA 2 BİN 761 HASTA VEFAT ETTİ

Salgının başından bu yana Ukrayna’da toplam 130 bin 961 vaka tespit edildi, Kovid-19 nedeniyle 2 bin 761 kişi vefat etti ve 60 bin 613 hasta sağlığına kavuştu.


KORONAVİRÜS
Ukrayna
Bunlara da bakın: