Ukrayna'da düzenlenen Uluslararası Savunma Yatırımları Forumuna, Türk şirketleri de katıldı

Güvenlik
Anife Bilal
12 Ağustos 2021, 18:42
Anife Bilal
12 Ağustos 2021, 18:42

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de, Uluslararası Savunma Yatırımları Forumu başladı. Ukrayna Stratejik Endüstriler Bakanlığı tarafından organize edilen foruma, Türk savunma sanayi şirketlerinin temsilcileri de katıldı.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de bugün Uluslararası Savunma Yatırımları Forumu başladı. Amacı Ukrayna savunma sanayisinin gelişmesi için yeni yönler bulmak olan forum, Ukrayna Stratejik Endüstriler Bakanlığı tarafından organize edildi. Açılışta konuşan Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstriler Bakanı Oleg Uruskıy, “Bu yıl düzenlenen etkinlik, uygun iletişim ve etkin işbirliğinin kurulması için bilim adamları ve genç mucitleri, ürün üreticileri ve tüketicileri ayrıca potansiyel yatırımcıların bir çatı altında toplamaktır” diye konuştu.

TÜRK SAVUNMA SANAYİ ŞİRKETLERİ DE FORUMA KATILDI

Türk savunma sanayisinin en güçlü şirketlerinden Baykar, STM ve Aselsan da forumda temsil edildi. Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğinden yapılan açıklamaya göre, Bayraktar şirketinin temsilcisi foruma konuşmacı olarak, STM ve Aselsan şirketlerinin temsilcileri katılımcı olarak katıldı. Ayrıca açıklamada, “Kiev’deki temaslar tamam, bir sonraki savunma randevusu 17-20 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da IDEF’te.” ifadeleri kullanıldı.