Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi: Rusya’nın tüm cephelerdeki ilerleyişi durduruldu

Güncel
qha muhabir
21 Mart 2022, 10:59
qha muhabir
21 Mart 2022, 10:59

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, işgalci Rusya’nın cephelerdeki ilerleyişinin Ukrayna ordusu tarafından durdurulduğunu açıkladı. Arestovıç, “Rusya’nın bu gidişatı tersine çevirecek gücü kalmadı” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, Rusya’nın Ukrayna’da saldırılarının tüm cephelerde Ukrayna ordusu tarafından durdurulduğunu açıkladı. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının 25’inci gününü değerlendiren Arestoviç, “Rusya’nın tüm cephelerdeki ilerleyişi durduruldu. Rus tarafının bu gidişatı tersine çevirecek gücü kalmadı.” dedi.

ARESTOVIÇ: RUSYA’NIN BU GİDİŞATI TERSİNE ÇEVİRECEK GÜCÜ KALMADI

Arestovıç, “Rusya’nın tüm cephelerdeki ilerleyişi durduruldu. Rus tarafının bu gidişatı tersine çevirecek gücü kalmadı” bilgisini paylaştı. Her iki tarafın da yeni taktiksel eylemlerde bulunduğunu belirten Arestovıç, “Karşılıklı çarpışmalar sürüyor ama biz daha iyi çarpışıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Arestovıç değerlendirmesinde, Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin teftişlerinin sonucunda ordudaki komutanların bile korkaklık ve karakter zayıflığı ile suçlanmaya başladığına yer verdi.