Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Podolyak'tan Haluk Bayraktar'a teşekkür

Güncel
Anife Bilal
30 Mart 2022, 14:14
Anife Bilal
30 Mart 2022, 14:14

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak, Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a Ukrayna verilen Bayraktar SİHA’ları için teşekkür etti. Podolyak, “Bu süper silahların tasarımcısına her zaman minnettar olacağım” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak, dün İstanbul ziyareti çerçevesinde Baykar Savunma Genel Müdürü Haluk Bayraktar ile bir araya geldi. Sosyal medya üzerinde açıklama yapan Podolyak, “Rus askeri teçhizatları, bizim tarlarımızda kusursuz bir şekilde yanıyor. Ve yanmaya da devam edecektir. Çünkü Bayraktar’lar, fark edilmeden, korkutucu bir şekilde her türlü saldırıyı bertaraf ediyor. Bu süper silahların tasarımcısına her zaman minnettar olacağım” ifadelerini paylaştı.

RUSYA, UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.