Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy'den Türkiye'ye geçmiş olsun mesajı

Güncel
Ozan Barış Erim
30 Ekim 2020, 21:01
Ozan Barış Erim
30 Ekim 2020, 21:01

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, İzmir’in Seferihisar ilçesinde saat 14.51’de richter ölçeğine göre 6,6 şiddetinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle geçmiş olsun mesajı yayımladı. Zelenskıy, Ukrayna’nın Türkiye’nin her zaman yanında olduğunu yineledi.

İzmir’de yaşanan depremin ardından Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Türkiye’ye geçmiş olsun mesajı gönderdi ve çalışmaları desteklemeye hazır olduklarını bildirdi. Zelenskıy, bugün sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyerek, “Bugün Ege Denizi’nde Türkiye ve Yunanistan’ı vuran yıkıcı bir depremin üzücü haberi aldık. Hayatını kaybedenlerin akrabalarına ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Ukrayna bu trajik anda dost Yunanistan ve Türkiye’nin yanındadır.” diye bildirdi.

İLGİLİ HABER: BAYRAKLI’DA ENKAZDAN 4 KİŞİ YARALI ÇIKARILDI

UKRAYNA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ DE MESAJ YAYIMLADI

Öte yandan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği de İzmir’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle geçmiş olsun mesajı yayımladı. Büyükelçiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “İzmir’de meydana gelen deprem felaketi sebebiyle hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz. Yaralananların en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Dost Türk halkına en derin geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.” denildi.

İLGİLİ HABER: BAYRAKLI’DA ENKAZDAN 4 KİŞİ YARALI ÇIKARILDI