Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy: Turist sayısını artırarak Türkiye'ye desteğimizi göstermeliyiz

Ekonomi
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Nisan 2021, 12:11
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Nisan 2021, 12:11

Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy, Türkiye ziyareti ve Rusya’nın tepkilerine ilişkin açıklamalarda bulunarak; Ukrayna’nın Türkiye’ye turist akışını artırması gerektiğini vurguladı. Zelenskıy, Rusya’nın Türkiye’ye yönelik turizmi tek taraflı kısıtlamasına ilişkin, “Biz Ukrayna olarak turist sayısını artırarak bu konuda Türkiye’ye desteğimizi göstermeliyiz.” diye konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy, dün Ulusal Savunma ve Güvenlik Konseyi toplantısında verimli geçen Türkiye ziyaretine dair değerlendirmelerde bulundu. Zelenskıy, Türkiye ile turizm faaliyetlerini artırmak ve Türkiye’yi desteklediklerini göstermek istediklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ülkesinin egemenliği ve toprak bütünlüğüne olan desteği için teşekkürlerini ifade eden Zelenskıy, Rusya’nın Türkiye’ye yönelik turizm kararlarını açıklaması üzerine Ukrayna’nın Türkiye’ye turist akışını artırması gerektiğine dikkat çekti.

ZELENSKIY: TÜRKİYE’Yİ DESTEKLEDİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ

Zelenskıy, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukraynalı ve Türk turistler için özel şartlar ile ilgili görüştüklerini belirterek şöyle konuştu:

“Ukraynalı ve Türk turist akışını artırmaktan bahsediyoruz. Özellikle şimdi birbirimize destek olmalıyız. Rusların Türkiye’ye turizmi sınırlandıracaklarını söylediğini duydunuz. Bu onların kişisel tercihleridir. Bence biz turizmimizi tam tersine artırmalıyız ve Türkiye’yi desteklediğimizi göstermeliyiz.”