Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy: Rusya vatandaşlarına vize şartı getirilmeli

Güncel
Manas
07 Haziran 2022, 02:59
Manas
07 Haziran 2022, 02:59

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Rusya Federasyonu vatandaşlarının Ukrayna’ya seyahat etmeleri için vize şartı getirilmesi için çalışma başlatacaklarını kaydetti. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, vize rejimi konusu ile ilgili, “Ukraynalılar için olumlu bir sonuca ulaştırmak için yeterli fırsatım olduğuna inanıyorum.” dedi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, 6 Haziran 2022 tarihinde, gazetecilere verdiği demeçte, Rusya vatandaşlarının Ukrayna’ya seyahat etmeleri için vize şartının getirilmesi hakkında beyan verdi. Rusya vatandaşlarına vize getirilmesinin önemine dikkat çeken Zelenskıy, “Bence Rus vatandaşları için vize rejiminin getirilmesi iyi bir fikir. Ve bunu Ukraynalılar için olumlu bir sonuca ulaştırmak için yeterli fırsatım olduğuna inanıyorum.” ifadesini kullandı.

25 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Rusya Federasyonu ile vize rejiminin getirilmesini desteklediğini duyurmuştu. Ayrıca Zelenskıy, dilekçeye olumlu yanıt verdiğini bildirmişti. Dilekçeyi imzalayan tüm Ukrayna vatandaşlarına aktif pozisyonları için teşekkür ettiğini vurgulamıştı.