Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Rusya'dan ayrılan şirketleri ülkesine davet etti

Ekonomi
qha muhabir
23 Mayıs 2022, 19:47
qha muhabir
23 Mayıs 2022, 19:47

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, katıldığı Davos Zirvesi’nde dünya ülkelerine seslenerek, Rusya’dan ayrılan küresel şirketleri Ukrayna’nın tekrar inşası için ülkesine davet etti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, 23 Mayıs 2022 tarihinde Davos Zirvesi olarak da bilinen Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) özel oturumda video konferans yoluyla katılımcılara seslendi. Cumhurbaşkanı Zelenskıy konuşmasında, “Rusya’dan ayrılan herhangi bir şirket, Ukrayna pazarına girebilir. Şirketler, özgürlüğü tam olarak destekleyerek bundan fayda sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

“TARİHİ BİR FIRSAT SUNUYORUZ”

Zelenskıy, Rusya ile savaşın ardından ülkesinin yeniden inşasını büyük bir ekonomik fırsat olarak nitelendirdi. Ayrıca, şirketlere Ukrayna’daki farklı bölgeleri yeniden inşasının müşteriliğini üstlenmelerini sağlayacak bir planın ana hatlarını anlattı. “Tarihi bir fırsat sunuyoruz” diyerek küresel toplumu çabaya yardımcı olmaya çağıran Cumhurbaşkanı “Savaş sonrası yeniden yapılanma hızlı ve verimli olabilir” dedi ve bunun “en iyileri çekeceğini” de sözlerine ekledi.

CUMHURBAŞKANI ZELENSKIY: KİMYASAL VEYA NÜKLEER SİLAH KULLANMASINI BEKLEMEDEN RUSYA’YA KARŞI KOYUN

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Davos Zirvesi olarak da bilinen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) konuşma yaptı. Zelenskıy buradaki konuşmasında uluslararası toplumu, Rusya’nın kimyasal veya nükleer silah kullanmasını beklemeden karşı koymaya davet etti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, İsviçre’nin Davos kasabasında bugün başlayan Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF), video konferans yoluyla katılımcılara hitap etti. Uluslararası topluma, beklemeden Rusya’ya karşı koyma çağrısını yapan Zelenskıy, “Ölümcül saldırıları beklemeyin, Rusya’nın özel kimyasal, biyolojik veya Tanrı korusun nükleer silahlar kullanmasını beklemeyin. Saldırgana, dünyanın yeterince direnemeyeceği izlenimi vermeyin. Dünyadaki herkes için yararlı olan barışçıl düzeni ve özgürlüğü bir an önce koruyun.” dedi.