Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy: İşgalcilerin Ukrayna'dan ayrılmak zorunda kalacakları gün yaklaşıyor

Güncel
qha muhabir
23 Nisan 2022, 05:00
qha muhabir
23 Nisan 2022, 05:00

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Ukrayna’nın istedikleri silahları ortaklarının kendilerine teslim ettiğini söyledi. Zelenskıy, işgalcilere Ukrayna’dan ayrılmak zorunda kalacakları günün yaklaştığını gösterebileceklerini ifade etti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, 22 Nisan 2022 tarihinde yayımladığı video mesajında, Rusya için Ukrayna’ya yönelik saldırıların sadece bir başlangıç olduğunu, Rusya’nın daha sonra diğer ülkeleri de ele geçirmek isteyeceğini belirtti. Rusya’nın bu hırsını kırmak için kendilerini savunacaklarını vurguladı.

ZELENSKIY: TARAFSIZ KALMAK ÇOK RİSKLİ

Savaşa tepkisiz kalan ve Ukrayna’yı desteklemeyen tarafsız ülkelere de çağrıda bulunan Zelenskıy, bunun çok riskli olduğunu, bu ülkelerin her şeylerini kaybedebileceği ihtimalini söyledi.

Ölüme karşı yaşamın zafer kazanacağına inanan tüm halkların Ukrayna ile aynı safta savaşması gerektiğini belirten Zelenskıy, “Bize yardım etmelisiniz, çünkü bu yolda ilk olan biziz” diye konuştu.

İSTENİLEN SİLAHLARIN TESLİM EDİLMESİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Ukrayna’nın ortaklarının, istedikleri silahları kendilerine teslim ettiklerini belirterek, bu ülkelere teşekkürünü ifade eden Zelenskıy, ülkesinin ilk görevinin orduya gerekli silahları temin etmek olduğunu belirterek, “Sonunda bizi anlayan, istediğimizi veren tüm ortaklarımıza teşekkür ediyorum. Bu silahlarla binlerce Ukraynalının hayatını kurtarabileceğimize eminiz. İşgalcilere, Ukrayna’dan ayrılmak zorunda kalacakları günün yaklaştığını gösterebiliriz” şeklinde konuştu.