Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy'ın ünlü poları, hayır müzayedesinde 110 bin dolara satıldı

Ekonomi
qha muhabir
08 Mayıs 2022, 12:16
qha muhabir
08 Mayıs 2022, 12:16

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’ın polar ceketi, Londra’da Ukrayna’yı desteklemek amacıyla düzenlenen bir hayır müzayedesinde 90 bin sterline (110 bin dolara) satıldı.

Londra’daki Tate Modern’de Ukrayna Büyükelçiliğinin ev sahipliğinde düzenlenen Brave Ukraine bağış toplama etkinliğinde, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’ın poları açık artırma ile 90.000 sterline (110.000 dolara) satıldı. Telegraph’ın haberine göre, 6 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenen müzayede bizzat Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson tarafından yönetildi.

Habere göre, ceketin başlangıç fiyatı 50 bin sterlin olarak belirlendi. Ancak Boris Johnson, olası alıcıları “çok daha yüksek” teklif vermeye çağırdı. İnsanlardan Ukrayna’ya destek için daha büyük harcamalar yapmayı istedi ve ardından ceket fiyatı neredeyse iki katına çıktı.

JOHNSON: UKRAYNA’YI DESTEKLEYİN, KIYİV BİR DAHA TEHDİT EDİLEMESİN

Etkinlik sırasında Boris Johnson, “Arkadaşlarım, bu gece Ukrayna’yı destekleyin ki, büyük, kadim Avrupa başkenti Kıyiv bir daha asla tehdit edilmesin ve Ukrayna bir kez daha bütün ve özgür olabilsin” ifadelerini kullandı.