Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Birleşik Krallık Savunma Bakanı ile görüştü

Güvenlik
Anife Bilal
17 Kasım 2021, 16:11
Anife Bilal
17 Kasım 2021, 16:11

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Birleşik Krallık Savunma Bakanı Ben Wallace ile bir araya geldi. Görüşmede, Karadeniz ve Azak Denizi bölgelerindeki güvenlik durumu ele alındı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Birleşik Krallık Savunma Bakanı Ben Wallace ile Kıyiv’de bir araya geldi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisinden yapılan açıklamaya göre, dün gerçekleşen görüşmede Zelenskıy, ülkesinin Karadeniz ve Azak Denizi’nde karşı karşıya olduğu zorluklar konusunda bilgi verdi. Ayrıca Zelenskıy, Ukrayna filosunun yeteneklerinin geliştirilmesi için 1,7 milyar pound tutarında resmi kredi desteğine ilişkin Ukrayna ile Birleşik Krallık arasında imzalanan ikili çerçeve anlaşmasının memnuniyetle karşıladığını belirterek; söz konusu anlaşma kapsamında planlanan güvenlik projelerinin etkin bir şekilde uygulanmasını beklediğini ifade etti.

Bunun dışında görüşmede, bölgede güvenli denizciliğin tesisi için atılması gereken adımlar ve savunma alanında ikili iş birliği konuları ele alındı.