Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy Avrupa'ya seslendi: Biz düşersek siz de düşersiniz

Haberler
Ömer Kaya
04 Mart 2022, 23:56
Ömer Kaya
04 Mart 2022, 23:56

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Tiflis, Paris, Lyon, Bratislava, Frankfurt, Vilnius ve Prag dahil olmak üzere yedi ayrı kentte halka seslendi. Ukrayna’yı desteklemek için meydanlara toplanan halklara seslenen Zelenskıy, Avrupa’ya “biz düşersek siz de düşersiniz” mesajı verdi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy Avrupa’ya, “Biz düşersek siz de düşersiniz” dedi. Bugün Tiflis ve Avrupa şehirlerindeki Ukrayna’ya destek mitinglerine video konferans yöntemiyle seslenen Zelenskıy, Rusya’nın işgal girişiminde Ukrayna’nın milli mücadelesi için hayatını kaybedenleri saygıyla andı.

“AVRUPA, ŞANLI ZAFERLE DAHA DA HUZURLU OLACAK. BİZ KAZANACAĞIZ”

Dev ekranlardan halka seslenen Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy şöyle konuştu:

“Avrupa halkına şunu söylemek istiyorum; sessiz kalmayın. Sokaklara çıkıp Ukrayna’yı desteklemenizi, çabalarımızı ve mücadelemizi desteklemenizi istiyorum. Çünkü Ukrayna, kendi ayakları üzerinde durmazsa Avrupa da ayakta duramaz. Biz düşersek, siz de düşersiniz. Bu yüzden lütfen sessiz kalmayın, buna göz yummayın. Ukrayna’yı desteklemek için dışarıya çıkın ve eğer kazanırsak, eminim ki kazanacağız, bu tüm demokratik dünyanın zaferi olacak, özgürlüğümüzün zaferi olacak, ışığın karanlığa, özgürlüğün köleliğe karşı zaferi olacak. Ve eğer kazanırsak, biz de Avrupa kadar müreffeh olacağız ve Avrupa, bu şanlı zaferle daha da huzurlu olacak.”