Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy: Artık savaş alanında bir kırılma noktası olabilir

Güncel
Manas
03 Haziran 2022, 01:55
Manas
03 Haziran 2022, 01:55

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy,  Bratislava’daki GLOBSEC Uluslararası Güvenlik Forumu’nda Ukrayna-Rusya savaşını değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, savaşla ilgili olarak, “Ukrayna, artık muharebe sahasındaki yüzleşmede bir dönüm noktası sağlayabilecek duruma geldi.” dedi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy 2 Haziran 2022 tarihinde Bratislava’daki GLOBSEC Uluslararası Güvenlik Forumu’nda Ukrayna-Rusya savaşını değerlendirirken, Rusya’nın Avrupa karşıtı politikasının, Avrupa’yı ilkesel olarak yanıt vermeye zorladığını dile getirdi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Avrupa Birliği’nin (AB) bir aydan aşkın bir sürede, Rusya’ya karşı altıncı bir yaptırım paketini düşünmesinin kabul edilir bir durum olmadığını bildirdi.

Зеленський: Зараз на полі бою може відбутися перелом

“ARTIK SAVAŞ ALANINDA BİR KIRILMA NOKTASI OLABİLİR”

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Ukrayna-Rusya savaşını değerlendirirken, “Ukrayna, artık muharebe sahasındaki yüzleşmede bir dönüm noktası sağlayabilecek duruma geldi. Ukrayna’ya karşı savaşı kaybettiği bu günlerde Avrupalıların özgürlüğü önümüzdeki on yıllar boyunca kazanacak.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Zelenskıy, Ukrayna’ya ek yardım paketinin arttırılmasına da değinerek, “Yardım için minnettarız, ancak silahların arttırılması gerekiyor. Avrupa’da özgürlüğün istisnasız tüm halklar için korunup korunmayacağına Ukrayna’daki savaş alanında karar verilecek” dedi.

Rusya'ya karşı uygulanan yaptırımların tam listesi | Haberrus

ZELENSKIY, AB’NİN RUSYA’YA KARŞI ALTINCI YATIRIM PAKETİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Avrupa Birliği’nin bir aydan fazla bir süredir Rusya’ya karşı altıncı yaptırım paketini düşünmesine tepki göstererek, “İşgalcilere karşı yaptırım paketini, özellikle de altıncısını tartışmak için bu kadar çok zaman harcanmasını kabul edilemez buluyorum. Altıncı yaptırım paketi hemen işlemeli ki yedinciye geçebilelim.” diye belirtti.