Ukrayna Büyükelçisi Bodnar: Bugün Ukrayna'da yaşananlar yarın sizin de başınıza gelebilir. Yeni bir sistem inşa etmemiz elzem

Güncel
Manas
07 Nisan 2022, 21:54
Manas
07 Nisan 2022, 21:54

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, işgalci Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ile ilgili olarak uluslararası toplumu tüm önlemleri almaya çağırdı. Gelecekte bu tür dehşetlerin bir daha tekrarlanmaması için işgalcilerin cezalandırılması gerektiğini belirtti. Büyükelçi Bodnar, Ukrayna’da son haftalarda yaşanan vahşice saldırılara dikkat çekerek, “Buça’daki durum maalesef buzdağının sadece görünen kısmıdır. Başka yerlerden de korkunç saldırılarla hakkında bilgi alıyoruz. Şu anda Mariupol’daki savaş suçları hakkında tam bilgiye sahip değiliz.” dedi.

На зображенні може бути: 9 людей, люди стоять та у приміщенні

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, 7 Nisan 2022 tarihinde Rusya’nın Ukrayna’daki savaş suçları hakkında dinleyicileri ayrıntılı olarak bilgilendirdi. Büyükelçi Bodnar, işgalci Rusya ordusunun Ukrayna topraklarında yaptıklarının insanlık dışı olduğunu ve saldırının bir soykırım mahiyeti taşıdığını vurguladı. Ayrıca Büyükelçi, Ukrayna ve Rus heyetleri arasındaki müzakere sürecinin kilit unsurlarından da bahsetti ve Türkiye’nin Rusya’nın Ukrayna’yq karşı savaşını sona erdirmeye katkısına dikkat çekerek minnettarlığını dile getirdi.

BÜYÜKELÇİ BODNAR:  ULUSLARARASI GÜVENLİĞİ YENİDEN SAĞLAMAK İÇİN BİR TARTIŞMA BAŞLATMAMIZ GEREKİYOR

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, uluslararası topluma seslenerek, “Uluslararası güvenliği yeniden sağlamak için bir tartışma başlatmamız gerekiyor. Şimdi dünya güvensizlikle karşı karşıya. İşe yarayacak bir sistem inşa etmemiz gerekiyor. Çünkü bugün Ukrayna’nın başına gelenler yarın başka bir ülkenin başına gelebilir.” sözleriyle çağrıda bulundu.