Ukrayna Büyükelçiliğine Dışişlerinden teşekkür

Güncel
_QHA Ankara
31 Ekim 2019, 22:27
_QHA Ankara
31 Ekim 2019, 22:27

Türkiye Ukrayna arasında ki dostluğun zirveye çıktığı bu dönemlerde  Türkiye Ukrayna Büyükelçiliği Cumhuriyetin 96. yıl dönümü için hazırladığı videolu kutlamayla bir kez daha vefa örneği gösterdi.

7’de 70 kamera karşısına geçen Ukraynalı vatandaşlar Cumhuriyetin 96.yıl dönümünde iyi dilek temennileriyle Türkiye’ye büyük bir jest yapmış oldular. Türkiye Ukrayna Büyükelçisi Andriy Sıbiga öncülüğünde hazırlanan videolu kutlamada “Dost Türk halkı, Ukrayna halkı adına 29 Ekim’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. Yıl dönümünü en içten dileklerimizle kutluyoruz. Bağımsızlığın ve egemenliğin değerini iyi bilen Türkiye ile Ukrayna arasında ki dostluğun ve iş birliğinin daha da derinleşmesini diliyoruz. Türkiye ve dost Türk Halkına barış, refah, mutluluk ve esenlikler diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

REFAH, BARIŞ VE ESENLİKLER DİLİYORUM

Türkiye Ukrayna Büyükelçisi Andriy Sıbiga ayrıca hazırlanan video klibi şahsi sosyal medya hesabından paylaşarak “Değerli Türk dostlarımızın Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 96. Yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. Stratejik ortağımız ve dost halkına refah, barış ve esenlikler diliyorum. Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle sizler için özel tebrik videosunu hazırladık.” dedi.

TÜRKİYE’DE BULUNDUĞUNUZ İÇİN MUTLULUK DUYUYORUZ

Videolu kutlamayı Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı resmi sosyal medya hesabından paylaşarak “Bu güzel tebrik mesajınız için içten teşekkürler. Dost Ukrayna’nın Büyükelçiliğinin ve mensuplarının Türkiye’de bulunmalarından mutluluk duyuyoruz.” ifadeleri kullandı.