Ukrayna Büyükelçiliğinden "Noel" etkinliği

15 Aralık 2019, 15:54

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, Noel kutlamaları kapsamında Milli Kütüphane’de çocuklar için Noel temalı bir tiyatro gösterisi düzenledi.

Yapılan etkinliğe Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga ve eşi Tetyana Sıbiga da çocukları ile katılım gösterdi. Tiyatro gösterisinde Coloritma ekibi tarafından Aziz Nikola oyunu sergilendi.

Etkinlik ile ilgili Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği konuya ilişkin sosyal medyadan yayımladığı açıklamada, “Bugün Aziz Nikola Ankara’yı ziyaret etti! Çocukları ilginç bir Yılbaşı performansı ve Ukrayna’dan gelen lezzetli hediyeler bekliyordu. Küçük misafirlerin içten gülümsemeleri tatili daha da güzel ve sıcak hale getirdi. Sezon açık! Coloritma kadrosuna parlak bir tatil için teşekkür ederiz!” diye bildirdi.

Tiyatro gösterisi öncesinde katılımcılara bir konuşma yapan Büyükelçi Sıbiga, “Herkesin keyfi yerinde, herkes mutlu. Kalabalığız ve herkes çok güzel. Korkmayın ben Aziz Nikola değilim. Bugün kutladığımız bayram dolayısıyla hepinize birkaç kelime söylemek istedim. Dört senedir Aziz Nikola Bayramını kutlamak için toplanıyoruz. Nikola iyilik ve mucize sembolüdür. Geleceğin ve sonraki senelerin sizin için bu sembollerle geçmesini istiyorum. Evlerinizde bol mutluluk olsun, çocuklar sizi sevindirsin, hasta olmasın, hepiniz mutlu olun. Bunları çocuklara ve anne- babalarına diliyorum. Ayrıca anne- babalara, çocuklarına güzel bir çocukluk sağlamalarını diliyorum. Onlar bunu hak ediyor. Bu yüzden hepinize mutluluklar diliyorum.” diye konuştu.

Tiyatro gösterisinin ardından çocuklara Ukrayna’dan gelen hediyeler ve yiyecekler verildi. Çocukların tiyatro oyuncuları ile fotoğraf çektirmesi akabinde etkinlik sona erdi.Bunlara da bakın: